פרדס חנה-כרכור | חדשות

כתב אישום נגד אלכסנדר מוזגובוי בדרך: ניסה לחטוף קטינה בפרדס חנה

ראש מחלק נוער חשיפה ביחידה המרכזית - מחוז חוף, רב פקד תומר קסלסי; "מדובר באירוע חמור שלולא נחישותה של הקטינה וסיוע של אזרחים ששהו בסמוך, ייתכן והיה מסתיים באופן טראגי. בשל נסיבות המקרה הטיל מפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר את החקירה על חוקרי היחידה המרכזית במחוז חוף. פעלנו במהירות וביעילות תוך שיתוף פעולה עם תושבי פרדס חנה-כרכור וגורמי המועצה המקומית על מנת להתחקות אחר רכבו של החשוד אלכסנדר מוזגובוי תושב פרדס חנה-כרכור, במטרה לאתר את זהותו, להביא למעצרו ולהשיב את תחושת הביטחון לציבור".
אלכסנדר מוזגובוי תושב פרדס חנה-כרכור, החשוד בניסיון חטיפה ותקיפה של צעירה כבת 16 תושבת פרדס חנה-כרכור | צילום: משטרת ישראל | עיבוד: שולי סונגו©
אלכסנדר מוזגובוי

אלכסנדר מוזגובוי תושב פרדס חנה-כרכור, החשוד בניסיון חטיפה ותקיפה של צעירה כבת 16 תושבת פרדס חנה-כרכור בתחילת החודש (יולי 22) התבשר הבוקר (יום רביעי, כ"א בתמוז התשפ"ב) כי בתום 'חקירת היחידה המרכזית של מחוז חוף' במשטרת ישראל, הוגשה נגדו, הצהרת תובע טרם הגשת כתב אישום.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לפַּרְדֵּס חַנָּה–כַּרְכּוּר | אתר החדשות המקומיות של פרדס חנה-כרכור בפייסבוק’ או בטוויטר.

הרקע לפתיחת החקירה, נגד מוזגובוי הוא, כי בתאריך 03.07.2022 בשעות הערב, התקבל דיווח ב'מוקד 100' בדבר חשד ל-אירוע חטיפה בישוב פרדס חנה-כרכור.

על פי הדיווח, אלמוני (להלן; אלכסנדר מוזגובוי) ניסה להכניס אל תוך תא המטען ברכבו קטינה (אדם שטרם מלאו לו 18 שנים) תושבת הישוב בת 16 בכוח, זאת בעת שעסקה בפעילות ספורטיבית במקום, אולם לא הצליח לעשות כן, ונמלט מן המקום ברכבו.

בתום הערכת מצב שערך מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, ובשל נסיבות האירוע, הופקדה החקירה בידי חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף.

על פי הדיווח, אלמוני (להלן; אלכסנדר מוזגובוי) ניסה להכניס אל תוך תא המטען ברכבו קטינה (אדם שטרם מלאו לו 18 שנים) תושבת הישוב בת 16 בכוח, זאת בעת שעסקה בפעילות ספורטיבית במקום, אולם לא הצליח לעשות כן, ונמלט מן המקום ברכבו.

בתום הערכת מצב שערך מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, ובשל נסיבות האירוע, הופקדה החקירה בידי חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף.

בחקירה מאומצת שהתנהלה ב-מחלק נוער חשיפה ביחידה המרכזיתמחוז חוף, בפיקודו של רב פקד תומר קסלסי, הצליחו החוקרים להתחקות אחר רכבו של החשוד במעשה ובכך "לעלות על זהותו".

בסריקות שערכו השוטרים לאיתורו של הרכב, זוּהה הרכב של החשוד מוזגובוי בתאריך 11.7.22 על ידי אחד משוטרי תחנת זיכרון יעקב, חונה בסמוך לבית באחד מרחובות הישוב.

רב פקד תומר קסלסי ראש מחלק נוער חשיפה ביחידה המרכזית - מחוז חוף | צילום: גוגל ומשטרת ישראל | עיבוד: שולי סונגו©
רב פקד תומר קסלסי

בלשי היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף איתרו את החשוד, תושב פרדס חנה-כרכור, בן 30 בביתו ועצרו אותו לחקירה ב'משרדי הימר' בחשד לניסיון חטיפה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

מן החקירה, עלה, כי החשוד מוזגובוי, זיהה את הקורבן מבצעת אימון ספורט בשעות הערב לבדה, אז גמלה בליבו ההחלטה לחטוף אותה ובכך לעורר פרובוקציה בישוב.

מוזגובוי מיקם את רכבו, ארב לקורבן מאחורי חומה וכשזו הגיעה אליו קפץ עליה והכניס אותה לתוך תא המטען של רכבו.

הקטינה האמיצה נאבקה באלכסנדר מוזגובוי ואחזה ברכב, נפלה אל הקרקע, אך החשוד מוזגובוי, ניסה למשוך אותה בשנית לתוך תא המטען ובזכוּת התנגדותה העיקשת היא הצליחה להימלט אל אזרחים ששהו בסמוך לזירת ניסיון החטיפה.

מטעם דוברות המשטרה (חוף) נמסר באמצעות ליאור בן סימון, לאתר כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי החשוד מוזגובוי, נמלט מן הזירה לאחר שזיהה את האזרחים שהחלו לנוע לעבר הקטינה המבועתת ומזועזעת.

כמתבקש המשטרה, ביקשה להאריך את מעצרו של אלכסנדר מוזגובוי החשוד והמעצר אכן, הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בעיר חיפה.

הבוקר (יום רביעי) כאמור, בתום חקירה שנוהלה באופן מהיר ויעיל, פרקליטות מחוז חיפה הגישה אל בית משפט השלום בחיפה באמצעות המשטרה הצהרת תובע (המאפשרת החזקת חשוד במעצר בתקופה שלאחר תום החקירה, בטרם הוגש כתב אישום) נגד החשוד לצורך הארכת מעצרו טרם הגשת כתב אישום בעבירות המיוחסות לו.

ראש מחלק נוער חשיפה ביחידה המרכזיתמחוז חוף, רב פקד תומר קסלסי; "מדובר באירוע חמור שלולא נחישותה של הקטינה וסיוע של אזרחים ששהו בסמוך, ייתכן והיה מסתיים באופן טראגי.

בשל נסיבות המקרה הטיל מפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר את החקירה על חוקרי היחידה המרכזית במחוז חוף.

פעלנו במהירות וביעילות תוך שיתוף פעולה עם תושבים וגורמי המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור על מנת להתחקות אחר רכבו של החשוד אלכסנדר מוזגובוי תושב פרדס חנה-כרכור, במטרה לאתר את זהותו, להביא למעצרו ולהשיב את תחושת הביטחון לציבור". הוסיף רב פקד קסלסי.

אודות המחבר

כתב פרדס חנה-כרכור

כתב פרדס חנה-כרכור, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ו/או מוסדות ו/או על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב 'אתר פרדס חנה-כרכור';